יום שישי – 23.11.73

1. 8:45 – פניה דיברה עם מרים יששכרוב וביקשה ששוב תברר האם יש עוד מאיר שחר, שריון, בין הנעדרים, הרוגים? או עוד אחד בין החיים? פניה סיפרה לה על השיחה שלי עם אישתו של מאיר שחר.
מרים שואלת: אולי אלי זכאי מבלבל את הזמן?

2. 9:10 – שוב דיברנו עם מרים יששכרוב. הבטיחה לברר את הכתובת הפרטית של רמי מתן.

3. 9:15 – צילצל מתניה בן ארצי. מס' הטלפון של פרידמן מטבעון:
04-931660 (הנעדר: מוטי פרידמן).

4. 9:20 – צילצלנו למשפחת רחמים ונונה מתן (02-521779). יש להם בן, יצחק מתן, סרן, אולם בתותחנים. הדואר הצבאי שלו לא מתאים לזה של רמי מתן. הבן יהיה בחופשה כעבור שבוע.

5. 9:40 – צילצלה רחל שביט: השבתון שלי לתשל"ד – בוטל (היא קיבלה העתק, המקור יגיע כנראה אליי).

6. 10:15 – דיברתי עם גב' מרידור. כאשר אמרתי לה ששמי מייזלר ואינני יודע אם זה אומר לה משהו – היא ענתה לי שזה אומר לה הרבה, ואז התחלתי לבכות. בכל אופן – בִּתה צריכה להיות מחר בבית. נתתי לגב' מרידור את הכתובת ומספר הטלפון שלנו.

7. 11:00-11:40 – היה צבי הורן.

8. בסביבות 16:00 בא אלינו אריק מנור. הוא נכנס אלינו ישר, כלומר – לפני שהגיע הביתה. ישב כשעה ואולי יותר, וסיפר הרבה – הן על הבחורים בכלל והן על גיורא, כפי שאריק הכיר אותו מהצופים. מסתבר שגיורא גם התייעץ בזמנו עם אריק לאיזה חיִל כדאי ללכת בכדי שיוכל להיות מצד אחד בין חיילים שהם על רמה מסוימת, לקבל "חופשה" (כמו שכל חייל רוצה) – אולם העיקר היה – חיִל כזה שבו גיורא יוכל לתת את "המקסימום" ושיוכל להשתתף בקרב אם יהיה צורך (לא ג'ובניק). מסתבר שגיורא חשב בזמנו להיות קצין חינוך אולם אחר-כך החליט אחרת.
בערך ב- 17:00 באו: שמואל, נחמה ואריק אגמון – בדיוק כאשר אריק מנור עמד לעזוב אותנו. כעבור זמן מה באו שאול וחווה פוגל. אח"כ נכנסה גב' קופמן.
פוגלים ואגמונים חושבים שצריך להקפיד שהחוקר באמת "יחקור". ובפרט, שעוד מישהו יחקור את השבוי אלי זכאי, מכיוון שאצל נחמה, למשל, נוצר רושם שהרבה עובדות "הוכנסו" לו (נחמה הייתה אצלנו גם אז, ביום שישי שעבר, כאשר מרגולין סיפר לנו מה הוא הצליח לשמוע מהשבוי).
אגמונים הלכו בערך ב- 18:00, פוגלים ב- 19:00, גב' קופמן הייתה בסה"כ כחצי שעה (או פחות).

9. ב- 17:45 – צילצלה אלינו אביטל מרידור:
א. קודם דיברה איתה פניה על הספקות לגבי התחקיר: השבוי, כאשר דיבר עם מרגולין, לא ידע את שמו של מפקד הטנק וגם לא ידע על "החווה הסינית".
ב. אני סיפרתי לה על הצורך לקיים קשר עם החוקר. מסרתי לה את הפרטים שקיבל ממני החוקר סרן אהרון (בנוגע: להוציא מהתמונה את ענבר ולהכניס את פרז'נצ'בסקי. מסרתי לה את כל הפרטים על פרז'נצ'בסקי וכן נדברנו שאני אוכל לצלצל גם אליה, במקרה ולא אתפוס את מרדכי גזית).
ג. אח"כ דיברה איתה פניה: קודם פניה ביקשה שאותו חוקר שלקח את התיק שלנו, שייקח גם את התיק של שמיר. אולם עכשיו – אחרי שיחה עם נחמה דה-שליט, פניה ביקשה שלא כדאי לאחד את התיקים. אם שני חוקרים שונים יחקרו את המקרים האלה, אז אולי כדאי יהיה לראות אם הם יגיעו לאותה גירסה (אותו תאריך, אותו מקום וכו').

10. 19:20 – צילצלה מרים יששכרוב:
א. מאיר שחר מחיל הקשר הוא מקיבוץ "מענית", איזור חדרה.
ב. את הכתובת של רמי מתן תוכל לקבל אולי ביום ראשון.
ג. היא שוב תשתדל לקבל מידע בנוגע לשם מאיר שחר – האם יש שמות כאלה בין הרוגים או בין נעדרים.

11. ב- 19:35 – יצאנו לשטיינגרטנים והיינו שם מעט כי היה לי לא טוב. הלכתי עם פניה קצת ברגל והוטב לי. בזמן העדרנו מהבית היו אצלנו חיים ברקאי עם אשתו, וכן גב' בת-שבע צורי, כך מסר גיל.

* נזכרתי בשיחתנו עם אריק מנור. הוא דיבר כאדם מבוגר. בין היתר הוא אמר שכאשר נהרג אדם בן 30-40, אז כבר מכירים אותו, יודעים למה הוא הגיע. על בחור בן 19 – כגיורא שלנו – יכולים לספר רק חברים שלו, שהכירו אותו.


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

nov_23_73

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם