יום שישי – 9.11.73

1. 14:30 – צילצלתי ל"ידיעות אחרונות" (03-37971) תל-אביב. אין אף אחד. זה שדיבר איתי אמר לי שאפשר לגשת למדור ארכיון של המערכת: ת"א, רח' מוזס 5 (יד אליהו?) ולראות את התמונות. שם גם נמצא הצלם שצילם את התמונות (ברור שבשבת הארכיון סגור).

2. פניה סיפרה לי שאהרון אריאל (מהרדיו) רצה להרגיע אותה, שפרט למפקד הטנק כל הצוות נמצא בפנים ולכן המפקד הוא הפגיע. אם נלקח בשבי מישהו מהצוות בפנים – אז יש סיכוי שגם האחרים נלקחו בשבי.

3. 17:00-18:00 – היינו ב"שנלר" והסתכלנו על תמונות (הסיע אותנו מפיק מהרדיו – יצחק אלון). התאכזבתי. מסתבר שזה שחשבתי ושנראה לי כסביר, לא נראה ככה מקרוב. נשארה תמונה אחת, אבל יש חשש שזה שוב תמונה מהמזח.

4. לפני 17:20 – צילצלה נעמי לוי והציעה לנו לנסוע לדבורצקי. אולם, פניה סיפרה לה שכבר היינו אתמול שם.

5. 18:00 – צילצלה ברוריה מיוזם. דיברה עם פניה.

6. טילפנה מניה דיאמנט מחיפה. דיברה עם פניה.

7. לפני 19:00 – דיברתי הרבה עם גב' שמיר (עכשיו היא אצל משפ' ממן בניצנים):
א. כפי שהבנתי, אוחיון מבית-הספר לשריון, הוא שמסר לחתן של גב' שמיר את שם מפקד הטנק ה"משוער" (היא זוכרת ששמו של המפקד: צבי).
ב. החתן עוד לא חזר.
ג. גב' שמיר ביקשה ממני שאתרכז בתמונה שמופיעה ב"מעריב" מיום ג', 6.11.73 (התמונה משמאל, קבוצה). יש שאומרים לה ששם יש מישהו שדומה לבנה, מרדכי שמיר.

מסתבר שבעלה של שמיר טבע לפני מספר חודשים. יש לה דירה בשדה וורבורג, אולם היא לא יכלה שם להמשיך לגור אחרי זה שבעלה טבע, והיא גרה ע"י בית-הספר "ניצנים" (מנהלת משק?). רוצה לבקר אותנו.

8. שוב צילצלה ברוריה מיוזם: לרוע מזלי אני לקחתי את הטלפון.
בקצרה אפשר לסכם ככה: החובש המכיר שלה לא גילה עקבותיו של גיורא. ביום ראשון, 11.11, הוא חוזר שוב לסיני. אמרה, שְלוּ הייתי יכול לומר לה איפה גיורא, אז החובש היה יכול למצוא אותו.

אחרי השיחה עם ברוריה הייתי צריך לקחת וואליום ולצאת ל- 20 דקות לטיול עם הכלב. ממש נעשה לי לא טוב.

אולם: צריך לברר האם ישנן גופות לא מזוהות שנשמרות.

9. צילצל שמואל הררי (דיבר עם פניה).


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

9_nov73ידיעה בעיתון בנוגע להכנות לקראת הסכם חילופי שבויים בין ישראל ומצרים.

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם