יום ראשון – 9.12.73

1. פניה צילצלה (בערך ב- 12:30) לאביטל מרידור (224844) מהמשרד של שלומית קוטיק, וביקשה שלא ישכחו לחקור את הצוות של הטנק השני, שפרטים עליו מסר השבוי. את שמות הצוות אביטל לא יכולה למסור.

2. בבוקר, כבר ב- 11:00, "ביקר" אותנו דני כהן מקו 15. ישב בערך עד 12:10 (הסיע אותי לאוניברסיטה).

3. ב- 17:40-18:00 צילצל חיים לוין (הוא התחיל ואח"כ אני צילצלתי אליו – לאוטומט: 03-770200, דיבר מתל-השומר). כפי שהבנתי – חקרו אותו והוא הסביר לחוקרים (החוקרים: חיים ואולי גם איתן):
א. שצריך לראות רשומות מסוימות: מסתבר שגם בטסה וגם במיטלה היה קצין שהיה רושם כל חייל שהיה יורד לקווים. חיים זוכר ששם הקצינים (שמות פרטיים) היו גדעון ואיציק (חיים לא אמר לי מי מהם היה איפה), ולכן הוא הציע לחוקרים שיבדקו את הרשימות – האם גיורא נרשם פעם ברשומות אלו? ואיפה מופיע הטנק 123?
ב. חשוּב לדעת האם רינגרט ראה את גיורא עם טנק, או בלי טנק, בכדי לדעת לאיזה כוח גיורא הצטרף.
ג. כפי שחיים חושב – החוקרים מתכוונים לחקור כל אדם מהפלוגה. ראה שרשומים שם גם שני ירושלמים:
(1) אפי פיינברוך.
(2) אחד שחוּם, גבוה, נדמה לחיים ששמו ראובן.
ד. שאל אותי חיים האם היה אצלנו עודד בירגר? כנראה שעודד היה צריך לבקר אותנו.
ה. חיים הבין שבתחילה הטנק הראשון נכנס למארב, אבל חיים חושב שממארב זה גיורא יצא בסדר.
ו. חיים – אחרי שייגמר הטיפול שלו בתל-השומר – יבוא אלינו. פחד קודם לדבר איתנו, אבל הייתי צריך שוב להבטיח לו שאין לנו אשליות.
ז. חיים חושב שאם ב- 15.10 גיורא היה בסדר, אזי אחרי תאריך זה כבר התחיל רישום של לוחמים (?).
ח. רוצה לבוא בכדי להביא תמונות, מכתבים וכו', וכן בכלל לספר הרבה, מה שלא היה עושה אם היו לנו אשליות (כך הבנתי מהשיחה איתו).
ט. ביקשתי אותו שלפני שייסע אלינו – שקודם יצלצל.
י. שרגא רוזנבאום כבר עזב את בית החולים, וכנראה נמצא בהחלמה.

4. 18:30-21:00 – ביקר אותי ישי וייסמן עם אשתו (שאל אם יכול במשהו לעזור לי).

5. 21:00-22:30 – באו שני חברים של גיורא, מבית-הספר: חיים דותן (היה פעם אצלנו, יחד עם גדעון מייקין, עוד לפני המלחמה, שנתיים ישב כיתה על-יד גיורא) וסטיב ברמן – שניהם עכשיו במודיעין (היו יחד עם גיורא במגמה המזרחנית). "העלו כל מיני רעיונות". דותן לקח את הפרטים של רינגרט.

6. 21:35 – אלישבע ירון:
א. אין טעם לפנות ללפידות. מסתבר שעמיר יפה קיבל את הפרטים בנוגע ליומן של יום שישי ושבת – מלפידות. מסתבר גם שה"רזרבה" של גדוד 196 – הייתה רק טנק אחד, ושם נרשמו רק שלושת השמות: מייזלר, שמיר, זכאי (זה אפשר היה להניח, כי מפקד הטנק היה צריך להיות מבית-הספר לשריון).
ב. בנוגע לג'ורג'י – עמיר הסביר לאלישבע שאת הפרטים של קצין שלישות גייסות השריון אפשר לקבל מקצין העיר, כי זה לא "סוד צבאי". אם הקצין בג'וליס – אז אפשר יהיה להתקשר איתו.


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

dec_9_73מן העיתונות. פורסם ב- 9.12.73.

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם