יום ראשון – 13.1.74

1. ב- 7:30 צילצל ציפין: קיסינג'ר הסכים לקבל את הוועד, היום. תהיה גם הפגנה ב- 9:00 בבוקר, של קרובי הנעדרים בסוריה. את זה מארגנת כנראה משפחת אייל. יש חשש שיהיו מעט אנשים. הסברתי לציפין שהלכתי לישון אחרי 2:00 ולא אוכל להשתתף בהפגנה זו.

2. קיבלתי תגובה על מכתבי ל"הארץ" (למעשה – השמצה על דונביץ’ – מה שלא היה בכוונת מכתבי) – מנוחה חנוכה, רחוב אורים 12, קיראון, קרית-אונו.

3. הדואר החזיר את הגלויה ששלחתי ב- 11.11.73 לצבי ולגרין.

4. 10:35 – צילצלה אביטל מרידור: הודיעה לי שהשלוחה הירושלמית מתחסלת. עניתי לה – שזה כבר ידוע לי מפי שפי אבנר (אביטל – משתחררת).

5. 11:55 – צילצל יצחק נדל (חיפש את פניה), ובהזדמנות שאל אותי אם אני ממשיך לקבל תגובות על מכתבי ב"הארץ".
סיפר לי גם שניפגש בימים אלה – אצל מכירים – עם משפחת יצחק ובלהה דרורי, ושגברת דרורי דיברה הרבה על מכתבי.

6. בחדשות של שעה 15:00 הוזכרה אפשרות החזרת החללים שלנו ממצרים יחד עם החלפת השבויים מסוריה – בנאומו של יגאל אלון (דיווח לממשלה על הדו"חות עם קיסינג'ר).

7. בחדשות של שעה 17:00 מסרו שקיסינג'ר אומנם קיבל משלחת של קרובי נעדרים בצפון ובדרום, וד"ר אייל הודיע שקיסינג'ר הביע הבנה לבעיה.

8. השתתפתי באזכרה של פוזננסקי ז"ל. אחרי האזכרה ראה אותי פטנקין, ניגש אליי ואמר שהוא רוצה פעם להיכנס אלינו.

9. ב- 20:00 – צילצלתי אל ציפין. דיברתי עם אשתו זיווה. הייתה בבוקר בהפגנה. ציפין היה בפגישה עם קיסינג'ר ואח"כ נסע לתל-אביב לפגישה עם אהוד אבריאל.

10. לפנות ערב – סיפרה  לי פניה – צילצל שאול פוגל: מקס פוגל נפטר. ההלוויה מחר ב- 13:00. כנראה שלא אוכל ללכת, כי יש לי שיעור ב- 10-12, ומחר בערב גם הפגישה עם אהוד אבריאל.


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

הנרי קיסינג'ר
מדינאי אמריקאי. בספטמבר 1973 מונה על ידי ניקסון לתפקיד מזכיר המדינה. עם פרוץ מלחמת יום הכיפורים ניהל קיסינג'ר את מדיניות החוץ האמריקאית כמעט לבדו. הדיונים עם השגריר הסובייטי דוברינין ברגעים הקשים ביותר של המלחמה, כמו גם השיחות עם ישראל ומדינות ערב, התנהלו כולן דרך קיסינג'ר. היה מהארכיטקטים של הסכם הפרדת הכוחות בין ישראל למצרים וישראל לבין סוריה.

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם