יום שני – 14.1.74

1. בבוקר – ב- 9:00 בערך – צילצל ציפין: חזר אחרי חצות הביתה. נפגש עם קיסינג'ר, היה אח"כ בתל-אביב וכו'.

2. היום – ב"הארץ" – מכתב של אביו של נעדר – ד"ר מיכאל יעקבי – המביע הזדהות עם זה שכתבתי, ומוסיף משלו: בלי חקירות מיוחדות הופכים נעדרים לחללים.

3. נפגשתי אחרי ההרצאה עם ציפין. כפי שהבין מהשיחה עם אהוד אבריאל: צריך לפעול שהרדיו והטלוויזה בִּפְנים הארץ תְעוֹרר את בעיית הנעדרים, וכן להציג בחו"ל את המצרים והסורים באור כזה שיוותרו לנו.
(אני לא מאמין באפקטיביות של פעולה בחו"ל. אם לא מנצלים אנו את הקלפים בידנו – אין מה לבקש אחרים שיצעקו).

4. פניה – כאשר חזרה מהעבודה – סיפרה לי שכולם סיפרו לה על מכתב התגובה למכתבי, היום ב"הארץ". היא דיברה עם יצחק אלון וכן עם אלי ניסן בדבר "עשייה" בקשר עם בעיית הנעדרים.

5. בחדשות 19:00 מסרו שאנו מוכנים לוויתורים בסוריה בעד החזרת השבויים (זה סתם פיטפוטים – וויתרנו למצרים מבלי לקבל את החללים).

6. בערך ב- 19:30 – צילצל ציפין מתל-אביב. העברתי אותו אל פניה. הוחלט שם – בוועד – להפעיל את העיתונות, רדיו וטלוויזיה. דיברו גם כבר עם עופרה אליגון. פניה הבטיחה לציפין ליצור לו קשר עם הרדיו.

7. פניה צילצלה אל יצחק אלון (אחרי השיחה עם ציפין) וזה קבע לציפין פגישה ברדיו מחר ב- 8:30. אלון הבטיח לראיין אותו ולמסור את זה בתוכנית "היום הזה".

8. פניה צילצלה (20:00) לאשתו של ציפין ומסרה על הפגישה עם אלון.

9. 20:30-22:35 – היינו אצל משפחת לניר (הפגישה עם אהוד אבריאל). נסענו יחד עם משפחת אייל (הוא, היא, החותנת), וכן נסע אחיו של הטייס השבוי ואשתו (הבת של חפציבה) – באוטו שני.
היו שם הורים-קרובים של שבויי סוריה. פניה "התרגשה" ובגללה צריכים היינו להסתלק קודם (בגלל פניה, בצורה קצת "הפגנתית").
דיברו יותר על פעולות מחוץ לארץ. הבנתי, שהממשלה לא מסוגלת להפעיל לחץ, לא על סוריה ולא על מצרים.
נדברתי שאם תהיה פגישה – שיזמינו אותנו.
גם אני דיברתי קצת ואמרתי שאני רוצה לדעת מה עושה הממשלה עצמה, בידיים שלה, ולא מה שהיא מתכוונת לעשות באמצעות כל מיני אנשים, עיתונאים וכו'. יחד עם אבריאל היה עוזר שלו – פול קצר, שניהם נמצאים בלשכה לאיתור נעדרים בתל-אביב.

10. כאשר חזרנו, לפני 23:00 – סיפר לנו גיל שצילצלה שפי אבנר, בערך ב- 21:00, ושהיא, וכן הרב צמל – דיברו איתו (עם גיל). יצלצלו מחר.

11. 23:10 – צילצלתי אל ציפין, וסיפרתי לו בקצרה על הפגישה עם אבריאל. הוא חזר זה עתה מתל-אביב. נתתי לו את פניה והיא הסבירה לו איך מחר להתקשר עם יצחק אלון (לציפין יש בבוקר שיעור).
הוא גם סיפר לי שדיבר בדבר הפצת תמונות.
כפי שהבין – רוצים שוב לחקור את רינגרט.


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

מכתבו של ד״ר מיכאל יעקבי
jan_14_74

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם