יום חמישי – 14.2.74

1. פניה התקשרה עם צבי הורן בנוגע לתמונות של גיורא – באשקלון. צבי מוכן להסיע אותנו. בערך ב- 10:00 צילצל צבי שבירר בפוטו "גיל" – אשקלון. העוזרת של הצלם מצאה את התמונה האחרונה "מחזור אוקטובר-נובמבר". הבעיה – האם הצלם יגיע היום, כי הצלם במילואים.

2. צילצלתי אל משפחת טרבס 523666 – הבטיחו שאם הבן יבוא לחופשה – יתקשר איתנו (ואם ביום שישי יבוא מוקדם – אז אולי יוכל גם להיכנס. הוא יותר דתי מההורים ובשבת לא נוסע).

3. נכנסנו לעמיצורים ומסרתי לאליעזר, בעלה של חנה, 10 טפסים (הוספתי שם: "ראוהו ב- 14.10.73, 15 ק"מ דרומית לטסה, בכביש היורד למיטלה. משערים שאז לחם בכוח של אריק שרון"). מסתבר שאליעזר נמצא עכשיו בטסה, וקשור עם תותחנים.

4. צילצלה אלינו בחורה מוועד הנעדרים ("משפחת מייזלר? זה דוד?") ומסרה לנו על ההפגנה ביום ב' ב- 10:00 בבוקר, ע"י הכנסת.

5. אחרי מספר טלפונים לאשקלון (גם צבי הורן צילצל מהרדיו לאשקלון) נודע לנו שהצלם ("פוטו גיל", אשקלון, רחוב צה"ל 4, טלפון 051-2925) חזר מהמילואים ליום אחד. הזמנו בטלפון 2 תמונות מקורס מפקדי טנקים וב-17:35 יצאנו לאשקלון. קיבלנו שם את התמונות (2) וכן הזמנו עוד 2 תמונות נוספות כאלה וכן 4 תמונות מקורס נהגי טנקים. ראיתי את ה"טבלואיד" שמכינים: "קורס מפקדי טנקים במלחמת יום הכיפורים". ע"י שם הנופלים "הי"ד", במסגרת שחורה. הנעדרים – במסגרת שחורה בלי התוספת "הי"ד". בפלוגה של גיורא – קמ"ז – 56 איש, כולל המפקדים, מהם – 14 במסגרת שחורה. מהפלוגה של נמרוד גאון ז"ל סה"כ 54 אנשים, מהם 15 במסגרת שחורה. מצד ימין – שתי פלוגות צנטוריונים – שם מספר הנופלים הרבה יותר קטן (פחות מ- 20 בשתי פלוגות) (אולי 17?). לַצלם שילמתי 20 ל"י וכתבתי את כְּתובְתי על מעטפה שלו. נקווה שנקבל את זה. חזרנו הביתה לפני 20:00. הסיע אותנו לשמה וחזרה – צבי הורן.

6. כאשר חזרנו, סיפר לנו גיל שהיה מישהו מהצבא ורצה לראות אותנו. האיש היה לבוש אזרחית.
כנראה בקשר לחוברת הנופלים והנעדרים?

7. ב- 20:20 – צילצל ציפין: ההפגנה נדחית ליום ב', שעה 15:00, מכיוון שדחו את ישיבת הכנסת מ- 11:00 בבוקר ל- 16:00 אחרי הצהרים. רצו לתת הודעה בעיתון על ההפגנה, אבל עיתונים לא רצו לקבל הודעה בלי שיראו להם רישיון מהמשטרה, והמשטרה לא רצתה לתת רישיון. בסופו של דבר פנה הוועד אל יושב ראש הכנסת והוא עזר לקבל רישיון.
כנראה שבכל זאת יכניסו גם את "הנעדרים" לחוברת שעומדת להופיע.

8. הכינותי – לפניה – 10 טפסים (הוספתי מספר פרטים) והיא תיקח את זה מחר לעבודה, כדי לתת לעיתונאים שיורדים לתעלה (היא נתנה את זה לכתב הרדיו אריה גוס).


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

קורס מפקדי טנקים במלחמת יום הכיפורים
matakim

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם