יום רביעי – 20.2.74

1. 9:00 – צילצלה רינה סרוסי, ממושב בצרה (בסרה?). שירתה עם גיורא בשריון, כבר השתחררה. שירתה בחטיבה 890 ושם שמעה שגיורא קפץ לטנק אחר.

2. 9:10 – פניה התקשרה עם הרב צמל, והוא צילצל אלינו. פניה מסרה לו את זה שסיפרה עכשיו רינה סרוסי, וביקשה שיבדקו בקשר לצילום-גלופה שלהם: הרב בירר וכנראה שהם עשו את זה לא על ידי גלופה אלא בשיטת "מולטיליט".

 

3. בערך ב- 13:00 צילצל הרב צמל:
א. ביחידה 890 לא קיימת רינה סרוסי.
ב. יש מושב בצרה, אבל שם אין רינה סרוסי.
ג. הכניסו למחשב את השם רינה סרוסי וייבדקו את כולן.
ד. ביקש, שאם תהיינה עוד תגובות על המודעה בעיתון, שנבקש שימסרו לנו את כל הפרטים, בלי שִׁיבּוּשִׁים.

4. 13:20 – צילצלה איילה שפירא, מסרה את השאלון שמילאתי. בנוגע למקרר ולטלוויזיה – אין תשובה חד-משמעית לגבי נעדרים. מציעה שאגיש את הקבלות ואז ידונו.

5. 14:30 – צילצל חיים בדנר:
א. ישנה בסך הכל רינה סרוסי אחת, בבאר שבע.
ב. היחידה 890 לא קשורה בשריון.
ג. ב- 890, וכן בבצרה, אין סרוסי.
ד. דיבר עם שרגא רוזנבאום: שרגא אומר שאז הוא חשב שראה את גיורא, אבל עכשיו הוא חושב שלא ראה אותו. מקומות – אינו זוכר, אבל כנראה ב- 14.10 היה באותו איזור עליו דיבר רינגרט.
ה. סיפרתי לו על ההצעות של כתב הרדיו יורם, ובדנר טוען שככה אומנם חקרו.
ו. סיפרתי שוב לבדנר שלפי זה ששמעתי, הטפסים על גיורא טרם הגיעו לכל היחידות.

6. 19:05 – צילצלה מרים בלבן:
א. טילפנה לסניף "מעריב" כאן – אבל כבר היה מאוחר ולא הייתה תשובה.
ב. מחר תצלצל שוב לסניף "מעריב" בירושלים. אם הגלופה לא תגיע, אז תצלצל ל"מעריב" בתל-אביב, לגב' מנדלסון.

7. בסביבות 20:00 – צילצל דבורצקי, וסיפרתי לו על העיניינים שלנו. הוא ייעץ לי שאם תהיה כַּתָבָה – שאשגיח שלא יכתבו שטויות ("מרצון טוב"). דרך אגב, בקשר ל"רצון טוב", סיפרתי לו על התזכורת שקיבלתי ממס הכנסה. מסתבר שגם הוא קיבל תזכורת כזאת עם תוספת "אב שכול", אבל הוא, כנראה, יותר שׁקוּל ממני ולא עשה עם זה בעיות.
אולי אני באמת מתחיל להיות לא נורמלי.

8. בערך ב- 21:00 צילצלתי אל ציפין:
ציפין ועוד שלושה אנשים נפגשו עם שר הביטחון ולמרות הכל ציפין "משבח" את דיין. בעיית חיפוש הגוויות אומנם לא מופיעה בהסכם החרום, אבל מסתבר שבעיות מדיניות, כמו, למשל, דילול הכוחות, גם-כן לא נמצאות בהסכם החרום. ולכן, אין להסיק שהממשלה התייחסה בזילזול לבעייה זו. מצד שני, דיין הסכים:
א. לתת פקודה לחיפוש יסודי בשטח שלנו.
ב. להמשיך עד 5.3 חיפושים אינטנסיביים ואח"כ ע"י מתן "סוכריות" למצרים. ידרשו שזה יימשך עד סוף מרץ (מסתבר שיש לנו עוד 80 שבויים ממצרים, מִסְפר מרגלים מצרִים, וכן המצרים מעוניינים בגופתו של אחיו של סאדאת).
ג. דיין הסכים עם דעתו של ציפין שהלשכה לאיתור נעדרים תמשיך לפעול גם אחרי כל החיפושים הפורמליים. כפי שבזמנו דיברו, יעשו אחר-כך חיפושים באמצעות הבדואים.
מסתבר שקרוב של ציפין –  ידיד של דיין (למד עם דיין בנהלל) והוא שטיפל בזמנו בבעיות כאלה בעזרת בדואים. הוא יגוייס גם להבא לצורך זה.

9. בחדשות מסרו היום שהצנחן לופו נרצח, ומצאו את גופתו. הוא נרצח ע"י שודדים ערבים (לא מחבלים).


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

כתבה על אלי לופו
feb_20_74

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם