יום שלישי – 12.2.74

1. בבוקר – לפני ההרצאה – נפגשתי בחדר המורים עם פרופ' רוטנשטרייך. התעניין – מה נשמע? איך האישה? קרא בזמנו את מכתבי, ושמע על החיפושים שלנו מיהושע בר-הלל.

2. פניה הייתה ב"מעריב" – לברר מחיר הודעה.
הייתה אצל הצלם שוורץ – אנו רוצים להגדיל את התמונה הצבעונית "מהקווים" – איפה שגיורא במדים – שוורץ לא יכול לעשות את זה.

3. בחדשות 13:00 ו- 14:00 מסרו על זה שוועד הורי הנעדרים בדרום הופיע בפני עיתונאים וסיפר על המחדלים באיתור נעדרים. דורשים צוות מומחים שייעבּד תוכנית ויסרוק את השטח.

4. ב- 16:45-18:20 היה אריק מנור. נתתי לו 20 טפסים עם התמונה של גיורא והוספתי "יליד ברית-המועצות", וכמובן את הכתובת שלנו. אריק חושב שכדאי לפרסם גם ב"דבר" – כי זה מגיע לכל היחידות, וכן – ב"ידיעות אחרונות" (וכמובן – שב"מעריב").
בקשר לניסוח ההודעה בעיתון, אריק מציע שנפנה לאביו, שאביו מומחה לניסוחים כאלה. העיקר – לא לכתוב הרבה.

5. ביומן של שעה 19:00 – מסרו על ריאיון עם יוסף לוטנברג וכן סקירה על איתור נעדר (כתבת רדיו שרה פרנקל?).
על זה דיברו גם בחדשות של שעה 20:00.
מסרו גם על חוברת שתכלול את שמות הנופלים עד 12.2.74.
אח"כ ימסרו על נופלים כמו שהיה לפני המלחמה.

6. ב- 20:15 – צילצל ציפין. ביום שני – 18.2 – תהיה ב- 10:00 בבוקר הפגנה על-יד הכנסת. אמרתי לו שיש לי הרצאה, אבל פניה תבוא. ביקש להביא גם קרובים, מכירים וכו'.
בכלל – לא עושים שום דבר. דרושים מומחים לגילוי גופות. עד עכשיו בצוות נמצאים סיירים, חבלנים, אנשים שלחמו במקומות – אבל אין אנשים שיודעים איך לחפש גופות מכוסות בחול.
לציפין יש הרושם שרוצים "לסתום לנו את הפה" ע"י עוד מספר גופות, אבל אף אחד מהמנהיגים לא חושב בכלל על הבעיה הזו.
הראל בסדר גמור, אבל הממשלה מקבלת דיווח לא מהראל אלא מראש אכ"א או מהרמטכ"ל, ואלה – "אופטימיים".

7. גם בטלוויזיה – ב"מבט" – מסרו על "איתור נעדרים", על מחאות של הוועד של ההורים וכן על ההבטחה שבשבוע הבא יתוגברו הצוותים שיוצאים לחיפושים, ושהחיפושים יימשכו במרץ, גם אחרי דילול הכוחות המצריים.

8. היום קיבלתי מהדואר "תזכורת" ("עם אִיוּמִים") בנוגע להגשת הדו"ח למס הכנסה. מישהו כתב בכתב יד "בנו נעדר" (בעיפרון אדום). צילצלתי (אחרי 13:00) לפקיד השומה וכעבור המְתנה רבה וטילטול מאדם אחד לשני הגעתי לעדינה – מדור השכירים. מסתבר שהיא כתבה "בנו נעדר", בכדי שלא ישלחו את התזכורת.
סיפרתי לה שאין לי טופס 101 – ולכן אני לא יכול להגיש את הדו"ח (בדיוק היום הייתי באוניברסיטה בנוגע לטופס הזה – יהיה מוכן אולי כעבור מספר שבועות).

9. 22:15 – דיברתי עם פאול כ"ץ בקשר להגדלת התמונה של גיורא. הציע לפנות לצלם – "פְּרִיזְמה" – רחוב יפו, מול קולנוע "ציון" לשעבר.


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

הכרזה הכוללת את כתב ידו של דוד
Flayer_search_written

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם