יום שלישי – 5.2.74

1. בחדשות 8:00 בבוקר מסרו שהצוותים יוצאים היום – אחרי הפסקה של שבועיים.

2. בקשר עם הפגישה מחר בבוקר עם הנשיא, שאלה פניה – אולי כדאי שיצטרף כתב רדיו לפגישה. הצעתי לה שתתייעץ עם ציפין.
ב- 18:10 – התקשרתי עם ציפין.
א. הוא חושב שלא מפריע אם יזכירו את הפגישה עם הנשיא ברדיו.
ב. בינתיים הוא סיפר לי על הדבר הבא:
לפני כשבוע ביקש הוועד להיפגש עם גולדה. מכיוון שדחו את הפגישה מיום ליום, התקשר אתמול לוטנברג עם השליש הצבאי של גולדה ואיים שיבוא לירושלים עם כמה מאות משפחות. בסופו של דבר – הפגישה התקיימה היום ונכחו מספר אנשים מהוועד – ביניהם ציפין, ו"מהצד השני" היו: גולדה, השליש הצבאי שלה, הרמטכ"ל והרצל שפיר. הפגישה נמשכה כשעתיים. גולדה הבטיחה שאם עד יום חמישי המצב לא ישתפר – העניין ידון בדרגים הגבוהים ביותר.
ג. בינתיים מספר לי ציפין שהיום קרה "פנצ'ר": כאשר יצא הצוות – עלו על מוקש, ונפצעו שני חבלנים שלנו ושני אנשים מהאויב. בגלל זה לא ייצא הצוות מחר, כי המצרים שוב מעכבים את היציאה.
ד. מחר ילך איתנו לנשיא עוד הורה, מלְכּוֹב, רחוב הפלמ"ח 30, קומה ב'. הוא ירושלמי ותיק. גם בנו נעדר. מלכוב מציע שניפגש ב- 8:30 אצלו בבית ונקבע על מה נדבר עם הנשיא. נִדְבּרנו עם ציפין שהוא יבוא אליי בבוקר ב- 8:20 ואז נגיע למלכוב.
ה. בהזדמנות זו שאלתי את ציפין – על מה באמת נדבר עם הנשיא, אם כבר הייתה הפגישה עם גולדה. ציפין חושב שצריך לבקש את הנשיא שיתייחס לזה כאל "בעיה לאוּמית", ושהוא יהווה את הקשר בין ההורים-הקרובים ו"הרשות המבצעת".

3. 18:25 – פניה צילצלה ל"רשות השידור" ומסרה ל"יומן" שמחר תהיה פגישה אצל הנשיא. הם יחליטו אם ישלחו מישהו או לא.

4. נדברתי עם דבורצקי – 18:35 – שנכנס מחר בערב אליו – עם פניה – בכדי להתייעץ בקשר עם הנסיעה שלנו לתל-אביב ביום חמישי.

5. בניגוד לזה שסיפר ציפין על "פנצ'ר" – הרי בגלי צה"ל – יומן חצות – מסרו שהצוות יצא והמצרים היו "חביבים" והשתדלו לעזור. בין היתר – הגיעו לטנק מסוים, ובו – שלוש גופות: המצרים לא הוציאו אותם בִּזמנו מהטנק. נעזרו באנשים שהשתתפו במקום זה בקרבות.


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

feb_5_74_a
מן העיתונות

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם