יום רביעי – 13.3.74

1. בבוקר השכם צילצלה מרים בלבן (דיברה עם פניה ואני עוד ישנתי). ב- 9:00 באה מרים אלינו. היא דיברה עם אליהו עמיקם מ"ידיעות אחרונות" והוא מוכן לשלוח כתב שייקח חומר בשביל כתבה. הסברתי לה שחשובה מודעה במקום טוב, עם שתי תמונות.
סידרנו בַּמקום צורה של מודעה: הטקסט – מ"דבר", תמונות – אלה שעשה פיקובסקי מהגלופות, וכתבתי גם מכתב למר עמיקם.
צירפנו את כל החומר: הכרוז של צה"ל, המודעה ב"מעריב", הכתבה ב"מעריב" והמודעה ב"דבר". כל זה לקחה מרים, תעביר לסניף "ידיעות" כאן, עבור מר עמיקם. לאור זה ביטלתי את הנסיעה שלי ל"הארץ" – נעשה את זה אחרי שתופיע המודעה ב"ידיעות אחרונות".

2. פניה דיברה עם חגי פינסקר החוזר שוּב ללונדון: הבטיח שישתדל למצוא צילומים של התערוכה שהייתה בקהיר (של השלל), אם ימצא הטנק 123. ישתדל לגייס לפעולה זו כתבים של ה- BBC.

3. פניה דיברה – ואח"כ גם אני – עם כתב ישראלי, יצחק מינרווא, שפעם עבד בשגרירות שלנו ועכשיו הוא מועסק ע"י הרדיו האיטלקי. מסרנו לו פרטים על הטנק (מספר 123, פטון), וכו'.

4. פניה דיברה עם הרב צמל (ב- 18:35) – הוא לא יודע על זה שהטנק בקהיר. סיפרנו לו על השאלות שלנו בקשר לתערוכת השלל (פניה מסרה תאריכים – מתי הראו בטלוויזיה את תערוכת השלל).
הרב אמר שעכשיו החליטו לחפש בכיוונים אחרים, ושהמגעים עם המצרים ימשכו גם אחרי 30.3.74.

5. 18:50 – דיברתי עם גב' שטרק. היא הייתה אצל הראל, הוא לא חידש לה שום דבר. ביקשו מהמצרים נגטיב של התמונה שהופיעה בכרוזים, אבל המצרים מתחמקים ולא נותנים את זה. היא ראתה את המודעה שלנו ב"דבר".


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

mar_13_74
מן העיתונות

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם