יום שישי – 15.3.74

1. הגיע מכתב מבר-מור (מהמשלחת שלנו באו"ם – ניו-יורק). מכתב "מרגש" – ושוב בכינו.

2. 17:07-17:48 – שוּדְרה ברדיו התוכנית של עדנה פאר ("זה איכפת לי") שהקליטו עם פניה ("האם השלישית").

3. לפני 18:00 – צילצל "יהודי" מתל-אביב, כהן. שמע את התוכנית ומביע את צערו. אולי דרושה עזרה – יש לו אוטו (פניה אמרה בתוכנית – מספר פעמים – שכל החיפושים שלנו נעשו בטלפון ובאוטובוסים, כי אין לנו אוטו). אמר – שבכה יחד איתנו. אמרתי לו תודה. שאלתיו – מאין ידע למצוא אותנו, שהרי היה רק השם הפרטי גיורא. מסתבר שבחוברת – בין הנעדרים, רק "גיורא" אחד.

4. 18:15 – צילצלה בלומה. באפריל תהיה החתונה של רחל ואורן. רוצה שנבוא (שאנו נביא את רחל לחופה).

5. צילצלה עדנה פאר: לא מפסיקה לקבל טלפונים בקשר לתוכנית. סיפרה שצילצלה אישתו של מפקד ירושלים לשעבר (ג'קי?), בכתה היא ובִּתה, וביקשה את סרט ההקלטה בכדי למסור לבעלה ("לא יתכן מצב כזה שלא עושים שום דבר", וכו'). התוכנית תהיה בשידור חוזר – ב- 2.4, אחרי חדשות השעה 21:00. כפי שהבנתי – ג'קי הנ"ל נמצא בישיבת המטה הכללי בתל-אביב, ואשתו צילצלה אליו באמצע הישיבה וסיפרה לו על התוכנית.

6. הבוקר, פגש אותי – ע"י תחנת האוטובוס של קו 15 – לוביץ' (זה שעזר לי לתרגם את המאמר שלי). שמע על האסון שלנו.

7. 18:50 – צילצלה אישה (יוכבד?) מתל-אביב, וביקשה את פניה: לא זוכרת תוכנית כה "מרגשת". מצאה את שמנו – כנראה בגלל זה ש"גיורא" יחיד בין הנעדרים. אומרת שזה לא נכון – כפי שפניה אמרה – שלאף אחד לא איכפת, אלא שאנשים פשוט לא יודעים איך לעזור.

8. 18:55 – צילצל שמואל הררי: שמע את התוכנית.

9. 18:58 – צילצלה ריבה – היא עכשיו בירושלים. רוצה שנבוא. אח"כ דיברה נעמה. שמעה את התוכנית. יש להם טרמפ, ושנבוא. הסברנו לה שלא נוכל כי פניה לא מרגישה טוב (היא מקיאה כל הזמן).

10. 19:40 – צילצל נדל יצחק (שמע את התוכנית).

11. צילצלה אסתר יצחקי (העוזרת שלנו לשעבר) – רוצה לבוא לבקר.

12. 20:30 – צילצל קצין (שמו: פורן). רוצה לבוא לבקר אותנו ולהשתתף בצערנו (מועסק במטה הכללי). הצעתי לו לבוא מחר ב- 11:00 בבוקר.


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

תכנית הרדיו עם עדנה פאר

פניה מייזלר

Fanya_Meisler

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם