יום שלישי – 12.3.74

1. בערך ב- 11:15-12:00 – באה גב' יעקובי (בעלה, ד"ר יעקובי מרח' כ"ט בנובמבר, כתב פעם כתבה ב"הארץ" בעקבות הכתבה שלי). מסתבר שבנם – בן 21 – היה בין 13 הנעדרים-חללים שביניהם היה גם האח של מורי ציפין. סיפרתי לה על המקרה שלנו ונתתי לה את "השם" רמי מסלם. (מסתבר שבין 3 הגופות שמצאו היו 2 "בלונדינים". אחד מהם זיהו לפי הגובה, ומשערִים שאולי השני – בנם, אבל הם חושבים שזה לא נכון).

2. ב- 13:20-15:05 – הייתי בדואר המרכזי בכדי לקבל מספר חוברות נוספות אבל "המלאי אזל".
אח"כ נכנסתי ל"יד לבנים": שם יושב "נודניק" גדול. בכל אופן – את הקבלות של הטלוויזיה והמקרר צריך להחליף, שתהיינה עם בּוּל הכנסה, ושיהיה רשום גובה המסים ששולמו.

3. 16:10 – צילצל אמיל פרנקל: רוצים לבוא. יבואו כעבור חצי שעה.

4. 16:15-16:30 – היה שמעיה פויר (הגיע למספר ימים מהולנד לכינוס "בני עקיבא").

5. 16:30-17:45 – אמיל ויפה פרנקל.

6. 16:50 – 17:45 – באו שני נציגים מקצין העיר עם מכתב על העלאתו של גיורא לדרגת סמל ראשון, וביקשו שאחזיר את המכתב הקודם (שקיבלתי בדואר רשום) על העלאה לדרגת סמל.
אמרתי להם שאינני יודע איפה המכתב הראשון. הם ישבו כשעה יחד עם אמיל ויפה פרנקל. אחד מהם הוא זה שהיה אצלנו בנובמבר, בין אלה שהביאו את ההודעה על היעדרותו של גיורא.

7. צילצלתי אל ציפין (18:15) וסיפרתי לו על הביקור של גב' יעקובי, וכן על זה שבלונדיני אחד גבוה מבין שלושת הגופות – זוהה כבר. רמז לי שוועדת החקירה בנוגע לסרן פלר – הינה בגדר סוֹד, ושלא אדבר על זה.

8. כאשר נסעתי לדואר המרכזי, ב- 15:00 בערך, ישב על ידִי עובד רדיו – באידיש – רוכמן (פעם הכרנו אותו אצל משפ' דפנת, זמן קצר אחרי שעברנו לירושלים). התעניין בגיורא – האם אנו מאמינים לעד וכו'. כנראה שקרא את הכתבה ב"מעריב".

9. גילגלתי מספר שיחות עם מרים בלבן. היא פעם הכירה (אצל ערי ז'בוטינסקי המנוח) את מוזס, שהוא בעל "ידיעות אחרונות", אולם היא מכירה יותר טוב עיתונאי אחד – מקורב למוזס – שנמצא בירושלים. שמו אליהו עמיקם. ניסתה לצלצל אליו אולם אין תשובה. תצלצל שוב.
לתל-אביב היא לא נוסעת מחר.


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

מכתב העלאה לדרגת סמל ראשון
darga

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם