יום שלישי – 26.3.74

1. בדיוק היום יש מודעה קצרה על פקידה בת 17 וחצי שנקנסה ב- 400 ל"י על שבזמן המלחמה מסרה הודעות שווא על מציאת בנים – מתוך שיעמום (זה דומה ל"אביבה אביב" שטילפנה אליי אתמול).

2. צילצלו מ"ידיעות אחרונות" שאפשר לקבל את התמונות של גיורא.

3. פניה הביאה את התמונות של גיורא מ"ידיעות אחרונות", וכן הביאה 3 חוברות החללים והנעדרים. את הגלופות מ"ידיעות אחרונות" – לא שלחו.

4. 17:35-18:35 – היה משה פאול.

5. 18:00 – צילצלתי להראל. מכיוון שהוא דיבר בטלפון אחר – נתנו לי את דני רזגור: אין חדשות מיוחדות בחזית "הגוויות". אתמול, למשל, בכלל לא חיפשו. את שלושת הקצינים – שעליהם הייתה ידיעה היום – מצאו בטנק (ביניהם דביר, מגבעתיים, שאימו צילצלה אלינו בינואר, אחרי הכתבה שלי ב"הארץ"). את אלה מצאו עוד ביום רביעי שעבר, כלומר – לפני שבוע.
הסיפור שסיפר לנו דובר צה"ל, שהמצרים נחמדים ושכאילו נתנו לנו אפשרות להיכנס עם בולדוזר למוצב מסוים – איננו נכון. אנו רק מבקשים רשות כזאת.

6. 19:40 – צילצלתי לציפין, בחיפה. שוחחתי איתו. יחזור בסוף השבוע. סיפרתי לו על המתיחה שהייתה אחרי המודעה ב"ידיעות אחרונות".

7. 19:50 – פניה צילצלה לגב' דביר, גבעתיים (היום היה בעיתון שהוא זוהה עם שני קצינים, בטנק אחד). רוצים לבוא להכיר אותנו.

8. 19:00-19:25 – היו דר' שפירא ודר' קנלר מבית-הספר התיכון של גיורא (בדיוק אתמול, אם אני לא טועה, הייתה מודעת אבל מטעם ביה"ס). מסתבר שגיורא הוא "הנעדר" היחיד מבית-הספר (לפני זמן היו שניים, אולם השני זוהה לפני זמן). תעודות הבגרות עוד לא מוכנות. את שאר המסמכים אפשר לקבל. בנוגע לתמונת מחזור: בזה עסקו התלמידים (אנו נברר אצל הצלם – פניה יודעת מי הוא). שפירא אמר לי ש"הם לא מפסיקים לחשוב עלינו".


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

ידיעה על פקידה שהודיעה הודעות שווא למשפחות בזמן המלחמה
mar_26_74

מודעת אבל מטעם בית הספר התיכון של גיורא
march_24_74_b

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם