יום שלישי – 2.4.74

1. פניה הקשיבה לחדשות ב- 7:00: המצרים מסרו רשמית באמצעות האו"ם, על הפסקת החיפושים. אותו הדבר מסרו בבוקר בחדשות 8:00. יש חשש שזוהי החלטה מדינית.

2. נפגשנו – אחרי 12:00 – עם ציפין. רוצה שנבוא מחר אליהם. הוא מוכן להמשיך את פעולותיו בוועד להורי הנעדרים. סיפרתי לו על נסיעתנו אתמול לתל-אביב.

3. לפני 19:00 – צילצל לוטנברג – דיבר עם פניה ואח"כ איתי. ביקש שאחד מאיתנו יהיה מחר ב- 11:45 לפני הכּנֶסֶת, בכדי להשתתף במשלחת שתלך לראש הממשלה. מכיוון שלי יש מחר הרצאה – החלטנו שפניה תהיה שם. לוטנברג גם קיבל את התמונות של גיורא (משלומית – המזכירה של הראל) וימסור אותן מחר לפניה.

4. ב- 19:40 – דיברתי עם הנדלמן אהרון. פרטיו: רמת אביב, רחוב האמוראים 6, טלפון 03-411706. הוא איש מילואים, תותחן נגד טנקים.
חזר על הסיפור שסיפר לפניה: ב- 13.10 אחרי הצהרים נסע משַארֵם בקומנדקר ואיתו עוד 3 אנשים: קצין – איש מילואים, חייל, וכן (סגן או) סגן משנה צעיר – לא יותר מ- 20 שנה.
הנדלמן שוחח בדרך עם הסגן משנה וזה סיפר לו שמוצאו מרוסיה. סיפר גם על זה שיצא מטנק שנפגע. כפי שהנדלמן הבין, הסגן משנה צריך היה להגיע לראס-סודר. הם הגיעו ל- ATUR  וישנוּ שם. בבוקר, כאשר הנדלמן התעורר – הסגן משנה כבר לא היה, ושני האחרים סיפרו שהוא הצטרף ליחידת טנקים שהייתה בלילה ב- ATUR, ושנעה לכיוון פאיד.
הסגן משנה היה במדים ולא בסרבל. להנדלמן נדמה גם שהפּנים בתמונה שפירסמנו דומות לסגן משנה זה. הנדלמן מציע שיבררו, איזו יחידת טנקים הייתה בלילה זה ב- ATUR.

5. ב- 19:55 – צילצלתי להראל ולא מצאתיו (הבן שלו עבר ניתוח). דיברתי עם פקידה שלו, שמה אביבה, ומסרתי לה את כל הפרטים של הנדלמן (הנדלמן גם אמר לי שהוא מוכן לחזור על סיפורו בפני חוקרים).
אביבה הבטיחה שתעביר הכל למי שצריך ורשמה את כל מה שסיפרתי לה. (שכחתי למסור לאביבה שיחידת הטנקים נעה מ- ATUR לפאיד).

6. ב- 20:50 – הצלחתי שוב להתקשר לאביבה ומסרתי לה שהוזכר גם פאיד, שכאילו הטנקים יצאו מ- ATUR לפאיד. היא רשמה וכן מסרה לי שכבר התקשרה עם הנדלמן וקבעה לו פגישה למחר.

7. בחדשות 22:00 מסרו על המסקנות החלקיות של ועדת אגרנט.

8. אחרי חדשות 21:00 – בגל הקל – שוב שידרו את התוכנית עם פניה "זה איכפת לי". מיד אחרי השידור היה צילצול – בחורה צעירה (לפי הקול) ביקשה את פניה. מהשיחה של פניה הבנתי שלא מסכימים עם זה שפניה אמרה שלאף אחד לא אכפת.


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

ידיעה על הפסקת החיפושים על ידי המצרים
April_2_74

א-טור
עיירה בדרום מערב סיני, הנמצאת על חוף מפרץ סואץ. היא בירת מחוז דרום סיני. שמה נגזר מהשפה הערבית ופירושו "ההר" (על שם הר הסמוך לעיר). במלחמת ששת הימים השתלט כוח צנחנים מוסק על העיירה, כך שבשנות השלטון הישראלי במערב סיני (1967-1980) הייתה העיר נטושה.

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם