יום שני – 17.6.74

1. ב- 16:30 בערך – צילצל לוטנברג ודיבר עם פניה: איתן, הבן שלו, אומנם נמצא בין 5 (ולא 4 כפי שהוא מסר לי קודם) הגופות שנמצאו בשבוע האחרון בקנטרה. אחד מהם – ממעוז. כנראה שהם ראו זה את זה מרחוק והתאספו יחד וחיכו שייחלצו אותם. לוטנברג מסביר שהם היו בסה"כ כ- 500 מטרים מהכוחות שלנו, וְלוּ היו חוזרים – היו ניצלים. אבל הם קיוו שיבואו לחלץ אותם.
ההלוויה של איתן תהיה, כנראה, ביום רביעי.
היום הופיעו באוניברסיטה הודעות אבל בנוגע לאלי אהרונוב (היום צריך היה להיות טקס חלוקת תעודות בוגר – ביניהם – לאלי אהרונוב, אבל הטקס נדחה בגלל הביקור של נשיא ארצות-הברית ריצ'רד ניקסון. מחר ההלוויה של אלי).

2. בסביבות 19:00 צילצלה פניה ללשכה לאיתור נעדרים: הראל, רזגור ושלומית – לא היו, לבסוף הגיע לטלפון אבי דימנט ואח"כ אני דיברתי איתו.
מסתבר שעוד מהתחלת המלחמה בסביבות 10:00 בבוקר מ- 7.10, יש צילומים שנעשו של טנק מס' 348, פטון, פגוע (האם בצד המערבי של התעלה?). את האות "צ" (צה"ל) לא רואים. הטנק מוקף בטנקים מצרים. מכיוון שהיה אצלנו טנק מס' 348, רוצים עכשיו להגיע לטנק זה ולבדוק אותו. האם עלול להיות שאלי זכאי טעה ומס' הטנק שלנו היה 348? אבל, אומנם, גם טנק 123 חסר לנו. בכל אופן, חוקרים גם בכיוון 348 וגם בכיוון 123. עד עכשיו לא שׂמוּ לב לטנק זה מכיוון שלא היו טנקים שלנו בצד המערבי. מסתבר שהטנק הזה היה לפני המלחמה בתיקון בבירט-מדה, והיה שייך לגדוד 79.
שאלתי את אבי דימנט בנוגע לבן אחותו של יצחק רבין. מסתבר שהוא כבר חזר ארצה. אבי הבטיח לברר אצלו – האם ידוע לו משהו על גיורא? האם השתתף בקרב יחד עם גיורא?
אבי גם אמר שרוצים לקחת את אלי זכאי (השבוי) לשטח – אולי הוא ייזכר במשהו (הם לא בטוחים אם מספר הטנק 123 שמסר אלי זכאי – זהו המספר הנכון).
(לי יש הרושם שהם בכלל לא יודעים איזה טנקים היו לפני המלחמה ואינני בטוח אם הם יודעים מה חסר להם).


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

nickson
דיירי הבניין ברחוב הפלמ״ח 41 בירושלים מחכים למעבר שיירת נשיא ארה״ב ניקסון.
במרפסת הקומה השנייה (החזיתית, משמאל) פניה ודוד מייזלר. מעליהם בקומה השלישית בני משפחת צדיק.

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם