יום ראשון – 4.8.74

1. פניה הגיעה מהעבודה עם "רעיון חדש" – לארגן לוועד פגישה עם כתבי חוץ. אמרתי לה שהיא לא צריכה לארגן ושזה צריך לעשות הוועד.

2. לפני 20:00 צילצל הרב צמל: הודיתי לו על זה שטרח שיביאו לנו את תמונת המחזור כ"ז. הרב התעניין אם התמונה יצאה יפה.

3. פניה צילצלה בערב (ב- 21:00) ללוטנברג, בכדי לספר לו על רעיון הפגישה עם כתבי חוץ לארץ. הייתה רק חנה אשתו. הבטיחה שלוטנברג יצלצל אלינו.

4. ב- 22:00 צילצל לוטנברג. פניה דיברה הרבה זמן והבנתי שלוטנברג לא "התלהב" מהרעיון. הוא לא חושב שזה יעזור. פניה סיפרה לי ש:
א. הראל עוזב את התפקיד כעבור שבועיים ונשארת בינתיים רק שלומית.
ב. סידרו את התיקים, ואת התיק שלנו נתנו שוב לאיזה שהוא חוקר חדש ("הטוב שבחוקרים"… כמו תמיד).
ג. בשבוע הבא צריכה להיות פגישה עם יצחק רבין.

5. אחרי 22:00 – צילצלתי לאבישי, ודיברתי עם אשתו (אבישי – יצא). הסתבר שאמא שלו (ציפורה) הייתה שם ולכן דיברתי איתה, ביקשתיה שתיקח אליה את הכרוז – אולי אעשה צילום מחדש.
נתתי לה את הטלפונים של לוטנברג. אבישי יוצא למספר שבועות לְחוץ לארץ ויחזור רק בהתחלת ספטמבר. הבת יוצאת את הארץ ביום ראשון הבא. נדברנו שאם אקבל את החומר מוקסמן – אשלח תמונה שנייה של הכרוז (וכן את הצילום של יאיר).
סיפרתי לה על הרעיון של פניה בקשר לפגישת הוועד עם כתבי עיתוני חוץ לארץ. היא עכשיו בחופש ומוכנה לפעול בוועד במקומו של יאיר.

6. היום, ב- 17:00 בערך, צילצלה נעמה. חשבה שאנו רוצים לנסוע ל"אפיקים" ליום העברת מקום הקבורה של בארי חזק ז"ל למקום קבוע, וכן ואת הבנים של ניומה לַיִש ושל דוסייה. כנראה לאה וניומה לא הבינו את מכתבי: הזמנתי אותם לבוא אלינו מכיוון שאנו עכשיו מאוד עסוקים.
נעמה קראה את הכתבה ב"מעריב" ואצלה נוצר רושם שאנו – משפחות הטנק 123 – דווקא בעד החזרת מחבלים לשם המשך החיפושים.

7. מופיעים עכשיו יום-יום מודעות אבל על העברת חללינו למקום קבורה קבוע. זה מקְשה לבדוק האם עוד נמשך זיהוי חללים (למשל, יש מודעה, על לוויה שתתקיים מחר – 5.8.74 – יהב רחמים ז"ל, מירושלים – ולא ברור אם זה זיהוי או "העברה", כי הרי "העברות" מתחילות ב- 6.8.74).


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

מודעות על העברת החללים
Aug_4_74

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם