יום רביעי – 28.8.74

1. פגשתי את גינה שמבורסקי-דבורצקי: ההלוויה של גידי ז"ל תהיה ב- 4.9. אח"כ דיברתי עם דבורצקי בטלפון וסיפרתי לו שקיבלנו הודעה שעם הוויזה – הכל בסדר.

2. היה דובי עופר (ב- 19:00 בערך) – חשב שאנו נוסעים מחר ורצה להיפרד. פניה סיפרה לו על הביקור של אתמול – כשהיה אצלנו דני יפה.

3. ב- 20:00 בערך, דיברתי עם גב' שטרק וסיפרתי לה שמחר נהיה בתל-אביב. נדברנו שאצלצל לה מהטלפון של מר ראובן, ושם גם אשאיר את ה"חומר" שלה ואת כל זה שהבטחתי לה. היא ביקשה גם העתק המכתב שכתבנו בזמנו לקיסינג'ר.

4. דיברתי עם חנה לוטנברג. נפרדנו בטלפון, כי היא עובדת ולא תוכל להיפגש איתנו לפני 15:00. נדברנו שאני אתקשר עם יוסף מחר, ואולי אוכל לראות אותו. הבטחתי לכתוב להם.

5. ב- 21:00 בערך צילצל עמיר יפה:
א. לא מצא הרבה חומר על גיורא. מקורס מט"קים יש הרבה תיקים, אבל לא מצא את התיק של גיורא. את מה שהצליח למצוא – ישלח לנו בשבוע זה או בהתחלת השבוע הבא.
ב. סיפרתי לו על הביקור של דני יפה. מסתבר שעמיר לא ידע שרינגרט ירד עם הכוח של אהוד ברוק, וזה פרט חשוב.
ג. עמיר גם סיפר שהראל זימן מספר אנשים: את השבוי, את מפקד הפלוגה ואחרים – בכדי לקבוע בערך את מקומו של הטנק 123 בזמן הפגיעה. בודקים גם כל מיני תצלומי אוויר רלבנטיים. שאל אותי האם הראל סיפר לי על כך? בכל אופן, הדגיש שגם במישור זה נמשך הטיפול.
ד. הודיתי לו ואיחלנו זה לזה שנה טובה. אעביר לו את הכתובת שלנו.

6. ב- 21:45 – צילצל לוטנברג. סיפרתי לו שאני רוצה להיפרד ממנו. נדברנו שאני אצלצל והמזכירה שלו תמיד יודעת את מקום הימצאו. חנה עובדת כמזכירה בבית-ספר, ועכשיו, לקראת התחלת שנת הלימודים, היא כבר עסוקה.

7. כאשר היינו בעיר – לרגל "העסקים" בקשר לנסיעה – היו אצלנו מרים ועמנואל שילה: השאירו מתנה לגיל (ספר) וביקשו שנצלצל בכדי לקבל מהם את כתובת ידידיהם בטורונטו (צילצלתי אח"כ ודיברתי עם מרים).

 


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

תצלומי אוויר בחיפוש אחר טנק מס' 123
Taza_28_Aug

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם