19.9.74 – 2.10.74

קיבלתי פעמיים עיתונים משׂמחה רוט ומהמזכירה שלו (דניאלה).
משום-מה "החשבון" שלי "לא דופק". בעיתונים מוסרים שהועברו לקבורת קבע 1,850 חללים, ואצלי יוצא קצת פחות מ- 1,800 (לפי הודעות משרד הביטחון שהחלו להופיע מה- 4.8.74). גם ב"מעריב" מ- 16.9 – נמסר על 1,850 הלוויות. בעמוד 64: "נגמרה העברת החללים מבתי העלמין הארעיים: האחרונה בהלווית חללי מלחמת יום הכיפורים נערכה אתמול, בבית הקברות בצפת, שם הוּטְמן השריונאי רס"ל יהודה איבי, שנפל בקרבות הבלימה ביומה הראשון של המלחמה (שמו מופיע בחוברת בעמוד 7). זו הייתה האחרונה בהלוויותיהם של 1,850 חללי מלחמת יום הכיפורים שנקברו ארעית בבתי קברות זמניים והובאו בשבועות האחרונים למנוחת עולמים בקבר ישראל במקומות מגוריהם".
"שבעה מחללי צה"ל במלחמת יום הכיפורים נשארו בבתי קברות ארעיים" … "במסיבת העיתונאים נמסר כי באיזור הארמיה השלישית המצרית עדיין נמצאות 42 גופות של חללי צה"ל והמצרים אינם מאפשרים לחפש אחריהן". באותו גיליון, בעמוד 3 – "רבין בלוֹד" (מסכם את ביקורו בוושינגטון) – ובסוף הטור הוזכר גם: "בהקשר זה הועלתה גם התביעה להמשך חיפושי הנעדרים בחזית המצרית".
יש גם ראיון עם "גולדה'לה". לוּ היה לי כוח הייתי כותב לה מכתב (אני גם לא יודע מהי הכתובת שלה!). מהראיון ברור שהיא לא רוצה לומר שהיא בסדר, אולם היא מדגישה את זה בקשר לכל שאלה של המראיינים, וכמובן – מזכירה רק את ה"קומפלימנטים" שהיא ממשיכה לקבל


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

Oct_2_74
מן העיתונות

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם