יום חמישי – 12.6.1975

הגענו בדיוק ב- 15:00 לפי שעון ישראל ללוֹד. חיכה לנו מר פלח מלשכת הקשר, ועוזרת קצין העיר. העבירו אותנו מהר (בלי בדיקות) למונית. בלוד חיכו לנו שרה ושמואל הררי וכן יורם לינדנשטראוס ושאול פוגל.
קבענו עם פלח את מועד ההלוויה – יום ב', 16.6, שעה 16:00.
עם העוזרת של קצין העיר הגענו למלון "מוריה" (חדר 705). נדברנו עם הקצינה שתסדר לנו טקסי להר-הרצל. אחר-כך הגיעו שטיינגרטנים, יצחק גולן, שאול וחווה פוגל. שאול צילצל לדבורצקי וגם הוא בא. באותו זמן סידר לנו גולן את ההודעות בעיתונים. הוחלט – "מעריב", "ידיעות אחרונות", "הארץ" – גם ביום 13.6 (שישי) וגם ביום א', 15.6. היה גם גרייבסקי.
(הספקתי לברר שדבורצקי נוסע לחו"ל ביום ראשון ונדברנו שבשבת ניפגש בקשר לבעיה שרציתי לברר – בעיה במתמטיקה).
בינתיים הופיעו אנשים מהרדיו (ברוניה, לנה רבינר ו"הארטיסטית" ביידיש ששכחתי כרגע את שמה). כן היה צבי הורן.

סוף-סוף בערך ב- 19:30 ירדנו לאכול ארוחת ערב – הגיע יצחק נדל, יונס ועוד אחד (משה טריינון). פניה ביקשה מהם סליחה וביקשנו שיבואו בפעם אחרת.
(היו בעיות עם הסידור במלון אבל התקשרנו עם קצין העיר והכל הסתדר).

כאשר עלינו לחדר היה טלפון משרה עמיצור. הגיע שמשון עמיצור והעביר את החפצים שלנו שהבאנו לדירה שלנו ברחוב הפלמ"ח.
נפגשתי שם עם יעקב פויר וכמובן עם טלי מונדלק (הדיירת). נדברנו שנביא מחר את המזוודות הנוספות (היה גם צילצול – עוד לפני הארוחה – מגברת וולף, ונדברנו שניפגש איתה, אבל לא היום).
כאשר יצאנו מהחדר במלון עם המזוודות הגיעה קטיה מאזניים וגם אותה לקחנו איתנו לדירה שלנו. אחר-כך נסענו עם עמיצור אליו ונפגשנו עם שרה. ביקשו שנבוא בשבת לארוחת צהרים, אבל כנראה לא נוכל לבוא.
היה טלפון משרה מתל-אביב ומסרנו לה את הפרטים. אחר-כך הסתבר שהיה צילצול גם מדיזנדורף מחיפה, אבל לא היינו בבית (היא צילצלה לפלמ"ח 41 וטלי מונדלק העבירה את ההודעה למלון). צילצלתי אל דיזנדורף, דיברתי עם ברוניה וביקשתיה שלא תבוא, אבל היא בכל זאת רוצה להגיע וביקשה שנזמין לה חדר במלון שלנו. היו עוד מספר צילצולים – גם משטיינגרטן: בוריה וקלרה רס יגיעו מחר לירושלים ורוצים – יחד עם בינשטוק – להיפגש איתנו.
היינו "סחוטים" והלכנו לישון בחצות, בערך.


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

june12_75מן העיתונות

 

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם