יום שישי – 13.6.1975

* כבר ביום ה' הייתה ידיעה קצרה על זיהויו של גיורא ב"מעריב" ו"ידיעות אחרונות".

נסענו בבוקר לפלמ"ח לדירה שלנו וסידרנו את הדברים. אח"כ הגיע לשם גם צבי הורן. נכנסנו לפוירים וביקשתי את יהודית שתמסור ד"ש לשכנים.
כן, עוד לפני זה היה צילצול בבוקר מגברת קופמן ופניה דיברה איתה. נפגשנו גם עם בלה אברמוביץ.
כאשר חזרנו הסתבר שהיו כאן מספר טלפונים וניסיתי להתקשר איתם (מרים שילה – מזמינה לארוחת ערב, צפרירי, פתק מיואש מייזלר, מרים גולן, אסתר סמואל, גברת שטרק). דיברתי "ארוכות" עם גברת שטרק. כפי שהבנתי – מסרו לה שזוהה גם בנה, יאיר שחק. מסרתי לה שאין צורך לבוא ללוויה. היא עוד לא קבעה את מועד ההלוויה של יאיר כי רוצה שגם אחותו של יאיר, יעל – תגיע ארצה.
אחר-כך היה צילצול מנעמה ונדברנו שתבוא ב- 19:00 בערב. אותו זמן קבעה פניה גם למרים גולן. היה צילצול מנעמי לוי ופניה קבעה לה 20:00 בערב. אחר-כך שוב צילצול מתל-אביב – קלרה ובוריה יוצאים רק ב-  16:00 מתל-אביב.

שכבנו אם-כן לישון, ולראשונה (אחרי הרבה שנים) נרדמתי לשעה (אחרי-הצהרים).

אחר-כך צילצלו שטיינגרטנים, שקלרה ובוריה כבר הגיעו ולכן הלכנו אל שטיינגרטנים ולשם הגיעו בינשטוקים ורסים. חזרנו איתם למלון ב- 19:00 בערב – מכיוון שחיכתה לנו נעמה. רסים ובינשטוקים הלכו, ואנו לקחנו את נעמה לארוחת ערב (גיל אכל אצל עמי, משפחת צדיק, בפלמ"ח).
בינתיים הגיעו מרים ויצחק גולן, אחר-כך צילצל אריאל מנור. כעבור זמן הגיעו אריאל מנור, דני גרוסמן, אורי פלטי, אירי ליברגל, אחר-כך – רוני יזרעאלי ויעל שמחה.
דיברתי עם אריאל והוא סיפר לי שהוא עובד על החוברת, והיא תופיע – הוא מניח – באוקטובר. רוצה עוד מספר תמונות. אמרתי לו שבענייני כספים יפנה לשטיינגרטן.
באותו זמן היה צילצול מריבה מעין-השופט. רוצה לבוא מחר. אחר-כך צילצלה זהרה (ושמחה) גינוסר. נדברנו שיבואו (יצלצלו קודם) ב- 15:00 אחרי-הצהרים. בינתיים הגיעו עזריאל ונעמי לוי. הצעירים הלכו ועם נעמי ועזריאל ישבנו עד לפני חצות (משטיינגרטנים צילצלתי גם לאריה דבורצקי: נדברנו שהוא ייכנס אלינו בין 8:30 – 9:30 בבוקר). הייתה גם סימה קמינסקה (בעלה, אסיר ציון, משתחרר היום מהכלא בברה"מ).

אני הולך לישון ב- 1:00 (אחרי חצות).
* בעיתונים הופיעה הודעת משרד הביטחון וכן המודעה שלנו על יום ההלוויה.


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

ידיעה על זיהוי גיורא
june13a_75

מודעות האבל בעיתונות
june13b_75

 

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם