יום שלישי – 17.6.1975

1. צילצלה אחינועם מהרדיו (לפניה).

2. צילצל שטיינגרטן: סיפרתי לו על עניין המצבה והוא שוב "טִימְטם" לי את הראש עם החשבון של הארנונה.

3. ב- 11:00 ליווינו את דיזנדורפים.

4. צילצלתי לביתו של ישראל גולן. מהעוזרת נודע לנו שחנה מאוד חולה, כנראה – סרטן.
השארתי את המספר שלנו וביקשתי שישראל יצלצל.

5. צילצלתי לגימנסיה העברית ודיברתי עם אופיר (מאירה). נִדְבּרנו שאני הולך לשמה מייד (אריאל מנור לא היה בבית וגם לא בבית-הספר), והיא – מאירה – תכניס אותי למיכאלי, המנהל.

6. קניתי את "ידיעות" – ישנה כתבה קצרה על הטנק שלנו וכן הודעת צה"ל, וכן הודעת המשפחה על ההלוויה של יאיר שחק, מחר!

7. באותו זמן הגיעה גברת מלכוב. השארתי אותה עם פניה והלכתי לגימנסיה. מאירה הכניסה אותי למנהל והסתבר שאני זכרתי אותו והוא אותי: הוא גמר בזמנו "לפי השיטה הישנה" והיה פעם אצלי במכון לסיבים בכדי לשאול פרטים (על תוכן הבחינה באינפי). מאירה עזבה אותנו. סיפרתי לו על גיל, והוא מסר לי מה עושים במשך הקיץ בקורס ההכנה (צריך לדעת גם משוואות עם שני נעלמים וכן קצת על ביטויים אלגבריים. בגיאומטריה – עד למקבילית, לפי קלעי-טוכמן).

8. כאשר חזרתי הביתה מצאתי את סשה ברבש. פניה סיפרה לו על קנדה.
פניה גם סיפרה לי שהיה צבי הורן וקנה בשבילנו פירות (16 ל"י – היא לא שילמה לו).
עוד בעיה: אמרו לו (לצבי) שדרוש אישור מהאוצר שאנו פטורים ממס נסיעות על הכרטיסים שקיבלנו ממשרד הביטחון.

9. התקשרתי עם קצין העיר – עתליה לא הייתה, הסברתי במה מדובר וביקשתי שתצלצל אליי.

10. צילצלתי גם לאוניברסיטה וזמירה נתנה לי את מספרי הטלפונים של מְיוּזם ושל גוטמן – ואחר-כך שוב צילצלה ונתנה לי את המספר של ניסן לויתן (רציתי שניסן יעזור לברר את עניין הדולרים ומס נסיעות).

11. ב- 14:30 ירדנו לאכול ונפרדנו מסשה ברבש. בינתיים היה טלפון מעתליה – היא כבר ביררה: תתקשר אלינו בחורה בשם רינה ממשרד הביטחון (השיקום?) שתסדר את עניין המיסים.
מיד היה שוב טלפון, מרינה, וקבענו שהיא תבוא אלינו מחר ב- 11:00 בבוקר, תיקח את הפספורטים והכרטיסים ותביא לנו את האישור הדרוש על הפטור ממס-נסיעות.

12. בזמן ארוחת הצהרים סיפרה לי פניה שגברת מלכוב (נחה) אמרה לה שכאשר תבקר את הקבר של בנה מוּלי (שמואל), תביא גם פרחים לקברו של גיורא (הם קבורים באותה חלקה).

13. פניה גם סיפרה שצילצל ישראל גולן. הוא ימסור ד"ש לחנה (יש לה, כאילו, סרטן עצמות, ושהסרטן התחיל מדרכי עיכול). יהיה בבית אחרי 9:00 בערב.

14. כשקיבלתי מזמירה את המספר של מיוזם, צילצלתי אליו (הוא שאל אותי אתמול – בזמן ההלוויה – האם מותר אותנו לבקר). מסרתי לו שהם יכולים לבקר אותנו מתי שיוכלו. נהיה כאן – בערך – עד סוף השבוע.

15. נזכרתי שבגימנסיה פגשתי תלמידה שלי – לשעבר – מ"אנליזה קלאסית", שפעם עירערה על הציון ו"לא הייתה מרוצה ממני". היא עכשיו מורה בגימנסיה העברית.

16. אחרי ארוחת הצהרים טילפנתי לאוניברסיטה ודיברתי עם קטיה. ישנוֹ סלומון, ורוצה לבוא. אמרתי – שיבוא.

17. בסביבות 16:00 באו – בבת אחת – ניסן לויתן, פטנקין, דוד לב-ארי וסלומון. כעבור שעה בא צבי הורן (הוא תיקן את הרדיו הקטן שלי והכניס סוללה חדשה). אז, בערך, הלכו הכּלכּלנים ואת סלומון ביקשתי להישאר. הגיע גם גיל ושוחח עם סלומון.
בינתיים הגיעו יצחק גולן, מרים אשתו והבת הקטנה (תימור). סיפרתי להם על שיחתי עם בן-שמואל בנוגע למקום הקבורה.
בסוף ירדנו כולנו בסביבות 20:00 ונפרדנו. אנו הלכנו לארוחת הערב. אחרי הארוחה הופיעו אירי ליברגל ואריאל מנור, וישבו קצת.
צילצלתי לשטיינגרטנים, אבל הם כבר היו עייפים, לכן החלטנו ללכת לעמיצור. היינו שם כשעה וחצי. שמשון הסיע אותנו למלון.
הגענו למלון בערך ב- 23:45. מהמרכזייה מסרו שהיה צילצול מברבש (כנראה ממוסיה) – "שיחת חוץ" – אבל כיוון שאצלנו היה תפוס הטלפון להרבה זמן – הוא הפסיק את "ההמתנה" על הקו.

18. היה צילצול מבוריה רס, סיפרתי לו על העיניינים שלנו.


שיתוף יום זה:

הסבר ומידע נוסף

כתבה על טנק מס' 123
june17a_75june17b_75

 

כיתבו תגובה או שתפו את הסיפור שלכם